UFC

UFC

një vit më parë

Dana White optimist: Sfida McGregor Khabib do të vendosë rekorde shikueshmërie

Presidenti i UFC-së, Dana White, gati një muaj nga eventi UFC-229, që zhvillohet më 6 tetor në Las Vegas, shpreson të vendosë një rekord për sa i përket shikueshmërisë. Numri 1 i arteve marciale mikse mendon se përballja kryesore e këtij eventi, ajo mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor do të t...

një vit më parë

Cormier: Do t’i mbroj të dy titujt dhe më pas do të tërhiqem

Daniel Cormier mban dy tituj kampionë bote në artet marciale mikse, atë të peshës së rëndë dhe atë të peshës “light heavyweight” dhe ende nuk ka vendosur se çfarë do të bëjë në të ardhmen, se cilin titull do të mbrojë të parin. UFC i ka kërkuar që fillimisht të mbrojë titullin e Divizionit “light he...

një vit më parë

Tyron Woodley: Titulli do të mbetet imi edhe pas duelit me Darren Till

Kampioni i botës i peshës “welter” në artet marciale mikse, Tyron Woodley, përgatitet për të mbrojtur titullin në duelin ndaj Darren Till, në eventin UFC-228 që do të zhvillohet më 8 shtator, në Dallas (Teksas). Kjo do të hetë hera e katërt për amerikanin që do të mbrojë titullin kampion, por natyri...

një vit më parë

Mayweather e fton të stërvitet te palestra e tij, përgjigja e McGregor është epike

Floyd Mayweather i ka ofruar Conor McGregor të stërvitet te palestra e tij në Las Vegas. Por ylli i UFC ka refuzuar me një përgjigje tipike. Irlandezi pritet të rikthehet në kafaz pas thuajse dy viteve, teksa ndeshja e tij e fundit ka qenë në një ring boksi pikërisht ndaj Mayweather gushtin e kalua...

një vit më parë

Mayweather tallet me McGregor: Me ty i kam fituar lekët symbyllurazi

Floyd Mayweather, një vit pas duelit të 26 gushtit 2017 ndaj Conor McGregor, ku fitoi me “KO” në raundin e 11-të, i është rikthyer përballjes mes dy prej sportistëve më të mirë të sporteve luftarake. Ai ka deklaruar se 300 milionë dollarët e fituar nga ai duel kanë qenë më të lehtët për të në karrie...

një vit më parë

Mayweather paralajmëron Khabib: McGregor nuk ka frikë, ai është një luftëtar

Floyd Mayweather ka paralajmëruar Khabib Nurmagomedov në prag të ndeshjes me Conor McGregor në UFC 229. Rusi do të mbrojë titullin e peshës së lehtë ndaj irlandezit të rikthyer në T-Mobile Arena të Las Vegasit më 6 tetor. Dhe Mayweather, i cili ka mposhtur McGregor në një ndeshje boksi gushtin e k...

një vit më parë

UFC-228, Shevchenko synon titullin: Do të shkruaj historinë në Divizionin “flyweight”

Divizioni i peshës “flyweight” (pesha mizë) ka mbushur 1 vjeç, një kategori që u krijua një vit më parë. Pas disa eventesh eliminatore, titullin e parë kampion e fitoi Nicco Montano, që për herë të parë do ta mbrojë atë ndaj një sportisteje me përvojë si Valentina Shevchenko. Dueli mes këtyre dy spo...

një vit më parë

Khabib stërvitet në kafaz, McGregor merret me promovimin e uiskit

Më 6 tetor do të zhvillohet dueli i shekullit në artet marciale mikse midis kampionit të botës në peshën e lehtë Khabib Nurmagomedov dhe ish-kampionit, irlandezit Conor McGregor. Por ndërsa Khabib stërvitet çdo ditë në kafaz për të qenë gati për duelin që do të zhvillohet në Las Vegas në eventin UFC...