Sporte të tjerë

Sporte të tjerë

një vit më parë

Montezemolo thumbon Ferrarin: Nuk do t’i arrijnë kurrë rekordet e mia me Todt e Schumi

Ish-presidenti i Ferrarit, Luka di Montezemolo ka reaguar pas zhgënjimit të “kokëkuqes” në garën e Monza, ku edhe pse e nisi garën me dy makina në vijën e parë të startit përfundoi me një vend të dytë të Kimi Raikkonen dhe një vend të katërt të Sebastian Vettel. Ai ka vlerësuar strategjinë e Mercede...

një vit më parë

Djokovic zbulon objektivin: Dua të thyej rekordet e Federer

Duhej të përballeshin në çerekfinalet e grand slam të US Open, por Novak Djokovic do të ketë një rival tjetër pas dy ditësh, pasi Roger Federer it ha krejt papritur lamtumirë turneut nju-jorkez. Sfida që të gjithë e prisnin me padurim nuk do të luhet, por Djokovic ka një shans të mirë që përballë nj...

një vit më parë

Tarja: Europiani U-19 një leksion për volejbollin shqiptar

Finalet e Kampionatit Europian të Volejbollit për vajza, mosha U-19 që po zhvillohen në Tiranë dhe Durrës (organizohet nga Federata Shqiptare e Volejbollit) kanë qenë një mundësi e mirë për fansat e këtij sporti për të parë nga afër ekipet më të mira të kontinentit, volejbollistet e së ardhmes. Por ...

një vit më parë

Ja 5 duelet më të mira të Golovkin, që kazaku i ka fituar me KO (video)

Boksieri kazak Gennady Golovkin është ende i pamposhtur në karrierën e tij si profesionist, duke arritur deri më tani 38 fitore dhe 1 barazim. Të vetmin barazim e arriti në përballjen ndaj meksikanit Saul “Canelo” Alvarez, ndaj të cilit do të duelojë sërish më 15 shtator, në Las Vegas, në revanshin ...

një vit më parë

Marquez ndryshon taktikë: Do të mbrohem nga sulmet e rivalëve

Kampioni i botës dhe kryesuesi i Botërorit 2018 në Moto GP, spanjolli Marc Marquez, përgatitet për garën e Çmimit të Madh të San Marino që zhvillohet ditën e diel në pistën e Misano, me shpresën që të hedhë një tjetër hap drejt titullit kampion. Nuk ka për të qenë e lehtë për pilotin e Honda, që shp...

një vit më parë

Mercedes lojë skuadre, Bottas: U sakrifikova që të fitonte Hamilton

Fitorja e Hamilton në pistën e Monza nuk ishte e rastësishme, por e programuar mirë nga drejtuesit e makinës gjermane, që kur panë se Vettel përfundoi në vendin e fundit pas kontaktit me britanikun, bënë gjithçka që Lewis ta fitonte garën. Dhe për t’ia dalë mbanë sakrifikuan Valtteri Bottas. “Bëra g...

një vit më parë

Jon Jones kërkon të “thyejë” Cormier edhe dy herë të tjera

Jon Jones është pranë rikthimit në UFC pas pezullimit nga USADA për substanca të palejuara. Duke folur për RT Sport, Jones ka mohuar se ka bërë gabim me dashje dhe shpreson që ta vërtetojë këtë gjë në mënyrë që t’i zbutet dënimi. “Për sa i përket situatës së steroideve, nuk i kam bërë asnjëherë,” ...

një vit më parë

“E-Sports” në Lojërat Olimpike, IOC ende nuk është dakord

Në Lojërat Olimpike Aziatike u aplikua për herë të parë disiplina “E-Sports”, sportet elektronike, një event që pati mjaft sukses. Madje pas 4 vitesh, po në të njëjtin event, ai mund të dhurojë medaljet e para. Por për të qenë një sport olimpik duhet shumë punë dhe për momentin aplikuesit e kësaj di...