Shqiperia

Shqiperia

9 muaj më parë

Pse kaq frikë për Shqipëri-Izrael, paralajmërimi vjen nga… Amerika

Ju kujtohet të gjithëve, se në çfarë shtetrrethimi u vendos Elbasani para dhe gjatë zhvillimit të ndeshjes Shqipëri-Izrael (luajtur më 12 nëntor 2016), e vlefshme për eliminatoret e “Rusia 2018”. Humbja 3-0 e kuqezinjve u interpretua edhe si pasojë e situatës së “luftës”, që mbizotëronte brenda dhe ...

9 muaj më parë

Shqipëria, disfatë ndaj Skocisë në Shkodër

Kombëtarja e Shqipërisë për femra është mundur sot në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës me rezultatin 1-2, përballë përfaqësueses së Skocisë. Një tjetër disfatë e ekipit kuqezi e vlefshme për ndeshjen e tetë në këto kualifikuese të Kupës së Botës për femra, që do të zhvillohet vitin e ardhshëm në ...

9 muaj më parë

Dorëzohen para presionit, Xhaka dhe Shaqiri kërkojnë falje për “shqiponjën” ndaj Serbisë

Në hotelin ku është grumbulluar kombëtarja e Zvicrës për sfidat e radhës në Ligën e Kombeve është mbajtur një konferencë për shtyp me trajnerin Vladimir Petkoviç, - njofton tabloidi i njohur helvet, “Blick”. Dhe çuditërisht, e gjithë skuadra hyn në sallë! Qëllimi? Të krijojë transparencë dhe hapje ...

9 muaj më parë

Shqipëri-Izrael; gjykon hungarezi i mirënjohur, Viktor Kassai

Më 7 shtator, në “Elbasan Arena”, ora 20:45, kombëtarja jonë kuqezi do të presë Izraelin, në ndeshjen e parë të saj në kuadrin e Ligës së Kombeve, Grupi G, ku bën pjesë edhe Skocia. Gjithçka nis në barazpeshë totale, sa iu takon ballafaqimeve mes këtyre dy skuadrave, të cilat janë ndeshur 2 herë, në...

9 muaj më parë

Uzuni theu dy tabu me bardhezinjtë, Laçi e përshëndet ngrohtësisht

Klubi i Laçit ka një përshëndetje të veçantë për ish-lojtarin e vet, Myrto Uzuni, i cili ditën e sotme u prezantua te skuadra e tij e re në Kroaci, Lokomotiv Zagreb. Një hap cilësor në karrierën e futbollistit beratas, i cili ia doli të bëhej lider për një sezon me bardhezinjtë në Superiore, duke me...

9 muaj më parë

Kamza cakton trajnerin e ri, është një ish-futbollist i kombëtares

Naim Qarri, bashkë me drejtorin spoirtiv të klubit, Andi Matraxhiu, nuk kanë humbur kohë për emërimin e trajnerit të ri të Kamzës. Pas shkarkimit të Bledar Devollit, direkt mbas humbjes në Durrës (në javën e tretë të kampionatit), u përfolën disa kandidatura, por drejtuesit e sipërcituar kanë befasu...

9 muaj më parë

Memushaj: Në Kombëtare s'duhet parë mosha, por kualiteti dhe forma e momentit

Ditën e sotme, nga rezidenca kuqezi në Durrës, kanë dalë në konferencë për shtyp dy lojtarë, Bekim Balaj dhe Ledjan Memushaj, të cilët kanë folur në prag të dy sfidave zyrtare të shtatorit, kundër Izraelit dhe Skocisë, në kuadrin e Ligës së Kombeve. Mesfushori vlonjat ka nënvizuar në fjalën e tij: ...

9 muaj më parë

Balaj: Ndaj Izraelit, kombëtarja duhet të tregojë fytyrën e vërtetë

Ditën e sotme, nga rezidenca kuqezi në Durrës, kanë dalë në konferencë për shtyp dy lojtarë, Bekim Balaj dhe Ledjan Memushaj, të cilët kanë folur në prag të dy sfidave zyrtare të shtatorit, kundër Izraelit dhe Skocisë, në kuadrin e Ligës së Kombeve. Sulmuesi shkodran është shfaqur me këmbë në tokë, ...