Seria A

Seria A

një vit më parë

Zanetti kundër Mancinit: “Jo italianët, të luajë më i miri”

Zëvendëspresidenti i Inter dhe legjenda e klubit zikaltër, Javier Zanetti ka replikuar me trajnerin e përfaqësueses së Italisë, Roberto Mancini, në lidhje me deklaratën e teknikut italian, sipas të cilit më shumë futbollistë italianë duhet të luajnë në Seria A. Një qëndrim ky i Mancinit që ka gjetur...

një vit më parë

Man.United ka në plan të rrëmbejë objektivin e Barças, që zgjidh kaosin e merkatos

Raportimet e mediave perëndimore aludojnë se Manchester United synon të sjellë në “Old Trafford” drejtorin sportiv të Romës, Monchi. Drejtuesi verdhekuq 49-vjeçar u transferua te Roma nga Sevilla në verën e kaluar me një reputacion madhështor, pasi kishte zbuluar yje si Sergio Ramos, Dani Alves dhe ...

një vit më parë

Ish-trajneri i Italisë kërkon punë

Cesare Prandelli ka konfirmuar se është në kërkim të një pune, teksa ka pranuar se në perëndim kishte hasur vështirësi të kuptonte disa koncepte, për shkak të gjuhës. Ish-trajneri i Italisë u dorëhoq nga ai rol pas dështimit të Italisë në Kupën e Botës 2014, dhe që nga atëherë ka drejtuar ekipe në v...

një vit më parë

A e dini kush janë yjet më të paguar në Serie A?

Ylli i Juventus Cristiano Ronaldo është futbollisti më i paguar i Serie A dhe fiton trefishin e lojtarit të dytë më të paguar në kampionat. Gjithsesi, portugezi akoma nuk e ka justifikuar rrogën e tij stratosferike pasi akoma nuk ka arritur të shënojë gol në tri ndeshjet e para të sezonit. 33-vjeç...

një vit më parë

Juventusi, ja çfarë shkëmbimi po ideon: Marcelo për Alex Sandro!

Marcelo? Mund të bëhet. Mbi të gjitha, nëse Alex Sandro do të përfshihej në transaksion. Në mjediset e Real Madridit qarkullon këmbëngulja e anësorit të majtë brazilian, i cili shfaqet gjithnjë e më i paduruar me trajnerin Lopetegui, sidomos ngaqë ndjen nostalgji të fortë për shokun e tij, Cristiano...

një vit më parë

Seria A, gjithnjë e më e pasur: mbi 1 miliard euro për blerje, është rekord

U tha se ardhja në Itali e Cristiano Ronaldos mund të sjellë përfitime të mëdha në drejtim të shikimueshmërisë së Seria A, e cila për një kohë të gjatë mbeti në hije, por tani, më në fund, po kthehet në nivele optimale. Me siguri, një dorë të madhe ka dhënë ylli portugez, që Seria A të ketë një reko...

një vit më parë

Allegri, "faraoni" i trajnerëve në Itali

Trajneri më i paguar në Serinë A është Massimiliano Allegri, i cili ka fituar 4 titujt e fundit kampionë në Itali dhe synon të fitojë të pestin rresht. 51-vjeçari ka kontratë deri në vitin 2020 me Juventusin dhe merr 7.5 milionë euro neto në sezon. Kësaj shifre i afrohet vetëm një tjetër kampion si...

një vit më parë

Wanda Nara: Icardi do të bëjë më shumë gola se Ronaldo. Ja “kontakti” me Juventusin

“Kur nuk shënon, Mauro kthehet në shtëpi i zemëruar. Në të tilla raste nuk jam fare në qarkullim, zhdukem”. Kështu ka pohuar në “Tiki Taka", ku ka debutuar me një buzëqeshje, Wanda Nara, gruaja-agjente e Mauro Icardit. Pastaj prej saj vjen krahasimi luksoz midis numrit 9 të Interit dhe blerjes kryes...