Premier League

Premier League

një vit më parë

Neymar bëhet "fallxhor", parashikon 4 vendet e para në Premier League

Neymar beson se Liverpool nuk do të renditet mes katër ekipeve kryesuese të Premier League në përfundim të këtij sezoni. Një deklaratë kjo që me siguri do t’i rezervojë yllit brazilian të PSG një pritje interesante kur ai të vizitojë “Anfield Road”, më vonë gjatë shtatorit. Neymar do të jetë pjesë e...

një vit më parë

Manchester City zbulon fanellën e 3-të me hartën e qytetit

Manchester City ka zbuluar fanellën e tretë dhe ajo do të ketë ngjyrë të vjollcë me një shirit portokalli. Fanella është zbuluar nga Nike ditën e martë dhe ka një bazë të purpurt me një shirit diagonal me ngjyrë portokalli, dhe një pamje të cilën duhet ta njohin tifozët e Qytetarëve. Në fanellë ës...

një vit më parë

Mourinho sfidon klubin: A e dini sa para ikin prej meje?

Ndërsa të gjithë janë të shqetësuar për mundësinë e shkarkimit të trajnerit të Manchester United, ai vetë, Jose Mourinho bën shaka duke thënë se largimi i tij do t'i kushtonte shumë klubit, pasi hedh poshtë shqetësimet se puna e tij është në rrezik. United siguroi një fitore 2-0 me Burnley të dielë...

një vit më parë

Ylli i Premier League gjobitet me një shifër rekord në Angli

Ish-mesfushori i Juventus Mario Lemina ka marrë një gjobë rekord, pasi është kapur nga kamerat për tejkalim shpejtësie në rrugët e Mbretërisë së Bashkuar. Lojtari nga Gaboni aktualisht luan me Southampton, dhe Mercedes-i i tij është kapur me shpejtësi të madhe. Lemina ka refuzuar t’i rrëfejë polic...

një vit më parë

Portieri Chelsea-t: 72 milionë paund nuk janë asgjë për mua

Kepa Arrizabalaga ka hedhur poshtë rekordin e çmimit të tij botëror dhe ka insistuar se nuk sjellë asnjë presion te performanca. Gardiani i rankuar shumë lartë, u bë portieri më i shtrenjtë në botë kur lëvizi për një tarifë prej 72 milion paund në Stamford Bridge për të zëvendësuar Courtois këtë ve...

një vit më parë

Treshja bombastike e Liverpool-it “në luftë"

Mo Salah, Sadio Mane dhe Roberto Firmino janë në luftë  me mbrojtësit e Premier League, ka thënë ish lojtari Liverpool-it, Harry Kewell. Ekipi i Jurgen Klopp është në krye të klasifikimit me 4 fitore nga 4 ndeshje të zhvilluara deri tani në Premier League, dhe kjo ndodh për herë të parë. Kewell që...

një vit më parë

Fellaini: Fillim i ngadalshëm, por gjithçka është e mundshme për Manchester United

Marouane Fellaini ruan besimin e plotë mbi aftësinë e Manchester United për të sfiduar trofetë e mundshëm në Premier League. “Djajtë e Kuq” kanë pasur një fillim të paqëndrueshëm të sezonit 2018-2019, me dy fitore që mbartin humbjet e prapambetura. Një fitore e mirëpritur ndaj Burnley, në transfert...

një vit më parë

Mourinho pajtohet të bëjë një vit burg për mashtrimin 3.3 milionë euro

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, do të pranojë një dënim me burgim një vit për kryerjen e dy krimeve fiskale në Spanjë, sa ishte trajner i Real madridit, që përmblidhen në mashtrimin me taksat në shumën prej 3.3 milionë euro. Portugezi ka pranuar ta bëjë këtë gjë për të mbyllur çështjen ...