Moto GP

Moto GP

një vit më parë

Reagon Moto GP, ja përse gara e Silverstone nuk u zhvillua e ditën e hënë

Anullimi i garës së Çmimit të Madh të Britanisë së Madhe në Moto GP për shkak të shiut të rrëmbyeshëm që ra në pistën e Silverstone përgjatë gjithë ditës së diel dhe kaosit që u krijua atë ditë, me shtyrje të një pas njëshme të orarit të fillimit të garave, ka vënë në qendër të kritikave drejtuesit ...

një vit më parë

Rossi: Mëkat për garën dhe tifozët, por në ato kushte nuk garohej

Gara e Çmimit të Madh të Britanisë së Madhe në Moto Gp nuk u zhvillua për shkak të shiut të rrëmbyeshëm që ra në pistën e Silverstone, duke e bërë të pamundur zhvillimin normal të saj. Por, mbi të gjitha, e rëndësishme ishte siguria e pilotëve, që së bashku vendosën të mos garojnë edhe pse ishin rre...

një vit më parë

Anulohet gara e Moto GP në Silverstone, hera e parë në histori...

Hera e parë, është histori! Moto GP ka anuluar Çmimin e Madh të Britanisë së Madhe, parashikuar sot në pistën e Silverstone. Gjatë gjithë ditës asfalti i ri nuk ka arritur të nxjerrë ujin, ka pasur probleme me drenazhin dhe pas disa shtyrjesh, disa mbledhjesh, pilotët kanë kërkuar të mos zbresin në...

një vit më parë

Përmbytet pista e Silverstone, gara e Moto GP në rrezik për t'u zhvilluar

Gara e Çmimit të Madh të Britanisë së Madhe në Moto GP, që do të zhvillohet sot në pistën e Silverstone, rrezikon të moz zhvillohet. Shiu i dendur që ka nisur që në orët e para të mëngjesit e ka bërë të pamundur zhvillimin normal të garës. Për momentin organizatorët e kanë shtyrë fillimin e saj, pa ...

një vit më parë

MotoGP, ndryshon orari i Çmimit të Madh të Silverstone

Drejtuesit e garës së Silverstone kanë vendosur të ndryshojnë orarin e nisjes për shkak të rrezikut të madh të shitur. Kështu, është vendosur që gara e MotoGP të nisë në orën 12:30 dhe jo në 14:00. “Për çështje të lidhura me motin kemi vendosur që gara e MotoGP të nisë në orën 12:30, duke parë s...

një vit më parë

Lorenzo më i shpejti në Silverstone dhe siguron “pole”, Marquez i pesti, Rossi i 12-ti

Jorge Lorenzo me Ducati siguroi “pole position” në pistën e Silverstone në përfundim të provave zyrtare të garës së Çmimit të Madh të Anglisë, të cilat zgjatën mbi dy orë dhe të shtyra disa herë për shkak të shiut që ra disa herë në pistën britanike. Piloti spanjoll regjistroi kohën 2’10”155, më i s...

një vit më parë

Shiu ndërpret sfidën për “pole” në Silverstone, Rabat përfundon në spital

Shiu që po bie në pistën e Silverstone ka ndërprerë prej më shumë se një ore provat zyrtare për “pole position” të vlefshme për garën e Çmimit të Madh të Britanisë së Madhe në Moto GP. Organizatorët kanë shtyrë disa herë nisjen e 20 minutave të fundit të provave zyrtare për shkak të shiut, pasi pist...

një vit më parë

Rossi optimist për garën e Silverstone: Këtu motori Yamaha shkon mirë

Valentino Rossi shpreson të rikthehet në podium në garën e Çmimit të Madh të Anglisë në Moto GP që zhvillohet ditën e diel në pistën e Silverstone. Edhe pse motori Yamaha pati disa luhatje gjatë provave të lira nga sesioni i paradites në atë të pasdites, veterani i garave të motoçiklizmit e sheh me ...