La Liga

La Liga

një vit më parë

Juventusi, ja çfarë shkëmbimi po ideon: Marcelo për Alex Sandro!

Marcelo? Mund të bëhet. Mbi të gjitha, nëse Alex Sandro do të përfshihej në transaksion. Në mjediset e Real Madridit qarkullon këmbëngulja e anësorit të majtë brazilian, i cili shfaqet gjithnjë e më i paduruar me trajnerin Lopetegui, sidomos ngaqë ndjen nostalgji të fortë për shokun e tij, Cristiano...

një vit më parë

Lopetegui: Përse mos të shënojë 40 gola Benzema?

Ndërsa në ditën e sotme e gjithë vëmendja është tek deklarata e Messi-t për Ronaldon,trajneri Real-it e ka spostuar atë tek golashënuesi. Lopetegui ka treguar se beson tek Benzema dhe se ai mund të shënojë 40 gola këtë sezon, duke lënë të nënkuptohet se sezonin e shkuar mund të mos jetë lejuar Ronal...

një vit më parë

Shkarkimi nga kombëtarja, largimi i Ronaldos, Real Madridi...; Lopetegui rrëfehet për gjithçka

Julen Lopetegui kaloi nëpër mikrofonat e “El Transistor” në “Onda Cero”, ku shqyrtoi të gjitha lajmet mbi Real Madridin dhe polemikën e krijuar pas shkarkimit nga kombëtarja spanjolle. A ishte me vlerë rrëmuja e kombëtares? Jo, kam marrë një vendim, që do ta merrja përsëri. E mora në mënyrën më të...

një vit më parë

Mourinho pajtohet të bëjë një vit burg për mashtrimin 3.3 milionë euro

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, do të pranojë një dënim me burgim një vit për kryerjen e dy krimeve fiskale në Spanjë, sa ishte trajner i Real madridit, që përmblidhen në mashtrimin me taksat në shumën prej 3.3 milionë euro. Portugezi ka pranuar ta bëjë këtë gjë për të mbyllur çështjen ...

një vit më parë

Prapaskena, plani special i Man.United për blerjen në limite të yllit të Atl.Madrid

Manchester United organizoi një plan special për ditën e fundit të merkatos. Sipas raportimeve nga tabloidet britanike, drejtuesit e Djajve të Kuq kishin rezervuar një avion privat për të transportuar Diego Godin në Manchester për të nënshkruar kontratën në momentet e fundit para skadimit të afatit ...

një vit më parë

Rrëfimi i bujshëm, Messi: Nuk e imagjinoja largimin e Ronaldo-s

Lionel Messi beson se Real Madrid është dobësuar pas shitjes së Cristiano Ronaldos te Juventus. Ronaldo u transferua te Juventus për shumën e £88 milionë, pas fitimit të tre trofeve të njëpasnjëshëm të Champions League me Zinedine Zidane. Real Madrid humbi finalen e Superkupës ndaj Atletico Madrid, ...

një vit më parë

Real Madrid ka një problem të madh, që kërkon zgjidhje “tani ose kurrë”

Real Madrid nuk po kalon një periudhë të mirë, të paktën kjo është ajo që shihet në sipërfaqe...Cristiano Ronaldo nuk u zëvendësua, dhe duket se në repartin e sulmit ka një boshllëk që mund t’u kushtojë shumë madrilenëve, por sikur kjo të mos mjaftonte, në ndeshjet e fundit është regjistruar numri m...

një vit më parë

Ronaldo, Modric dhe Mohamed Salah, cili prej tyre do të shpallet "The Best 2018"

Përcaktohen tre finalistët e çmimit “The Best 2018", që jepet nga FIFA për lojtarin më të mirë në sezonin 2017-2018. Kandidatët për të triumfuar janë kufizuar tashmë në emrat e Cristiano Ronaldo, Luka Modriç dhe Mohamed Salah. Kemi të bëjmë me kandidatë të njëjtë si për çmimin “UEFA Player of the Ye...