Kupat e Europës

Kupat e Europës

9 muaj më parë

“Inter nuk është i lehtë për Barça-n, por...”

Drejtori i Barcelona-s Ariedo Braida ka paralajmëruar se përballja me Inter nuk do të jetë e thjeshtë për klubin e tij. Barça dhe Inter janë në të njëjtin grup të Champions League, tetë vite pasi Zikaltrit i eliminuan në gjysmëfinale dhe më pas u shpallën kampionë. “Barcelona e di se do të ndeshet...

9 muaj më parë

Interi, lista e Champions-it: Ja lojtarët që mbeten jashtë

Ashtu siç kanë shkruar edhe dje mediat italiane, përjashtimi i Roberto Gagliardini dhe Dalbert nga lista e Interit për Ligën e Kampionëve tashmë duket e pashmangshme. “Fair Play Financiar” i kërkon Interit një maksimum prej 22 lojtarësh, me një bilanc ekonomik ndërmjet blerjeve dhe shitjeve krahasua...

9 muaj më parë

CR7 vs. Mourinho, ja çfarë qëndron mbrapa antipatisë reciproke

Kanë të njëjtën kombësi, të njëjtinh menaxher dhe të njëjtën rëndësi në botën e futbollit, edhe pse njëri nga të dy po kalon disa problem në këtë moment. Cristiano Ronaldo dhe Jose Mourinho, dy emra me peshë, që kanë ndarë të njëjtën dhomë zhveshjes për tre sezone dhe që duket se nuk janë ndarë shum...

9 muaj më parë

Të gjithë i duan, këta do të jenë 5 të rinjtë e tmerrshëm të Champions-it

Pas shortit të fazës me grupe të Champions League, sezoni i ri mund të thuhet se ka filluar zyrtarisht. Kompeticioni më i rëndësishëm europian për klube ka rihapur dyert për një tjetër vit të mbushur me ndeshje të rëndësishme që pritet të mbeten në histori. Një vitrinë perfekte për të treguar vete...

9 muaj më parë

Derbi “Red Bull” ngjall dyshime dhe polemika në Europa League!!!

UEFA në sezonin e kaluar ka bërë disa ndryshime në rregullore dhe tani mund të zhvillohet pa probleme derbi i Red Bull mes Salzburg dhe Leipzig. Të dyja skuadra, që sponsorizohen nga kolosi austriak i pijeve energjetike kanë rënë në të njëjtin grup të Europa League, duke krijuar një risi në Kupat e ...

9 muaj më parë

Europa League cakton grupet, mësohen kundërshtarët e Milan, Chelsea e Arsenal...

Eshtë hedhur në Montekarlo shorti i fazës me grupe të Europa League 2018/19, veprimtaria e dytë për nga rëndësia në Kupa e Europës. Si zakonisht 48 skuadra janë ndarë në 12 grupe, nga ku kualifikohen dy vendet e para. Këtyre 24 ekipeve i bashkohen 8 vendet e treta në grupet e Champions League, kur ...

9 muaj më parë

UEFA zgjedh futbollistin më të mirë të Europa League...

Kishte pak dyshime, por tani është zyrtare: UEFA ka vlerësuar Antonie Griezmann si futbollistin më të mirë në edicionin e kaluar të Europa League, ku ai ngriti trofeun me Atletico Madrid. Francezi ishte në garë me shokun e ekipit Godin dhe Payet të Marseille. “Jam shumë i kënaqur dhe uroj të marrë...

9 muaj më parë

Klopp: Ndodhi pikërisht ajo që prisja

Liverpool i Klopp ka qenë surpriza e sezonit të kaluar në Champions League dhe anglezët do të kërkojnë t’i shkojnë deri në fund edhe kompeticionit që do të fillojë në mesin e shtatorit. Për ta bërë një gjë të tillë, ata duhet të kalojnë fillimisht një grup shumë të vështirë. Napoli, Paris Sai...