Kupat e Europës

Kupat e Europës

një vit më parë

Inter, 3 mungesa që bien në sy nga lista e Champions League

Inter a lënë jashtë listës së Champions League Joao Mario, Roberto Gagliardini dhe Dalbert, por Antonio Candreva qëndron. Zikaltrit janë në një grup me Barcelona-n, Tottenham dhe PSV Eindhoven. Skuadra e tyre është shkurtuar nga 25 lojtarët që grumbullohen zakonisht në kompeticionin më të rëndësis...

një vit më parë

Messi me Barçan “kërcënon” Inter-in për Champions League

Në një intervistë për “Radio Catalunya”, Lionel Messi ka folur për objektivin madhor sezonal të Barcelonës, që ndodhet në të njëjtin grup me Inter. Fjalë të qarta dhe konkrete, për të mos lënë asnjë vend për interpretim. Nuk mund të ndodhte ndryshe nga “Pleshti”, i konsideruar futbollisti më i mirë ...

një vit më parë

“Inter nuk është i lehtë për Barça-n, por...”

Drejtori i Barcelona-s Ariedo Braida ka paralajmëruar se përballja me Inter nuk do të jetë e thjeshtë për klubin e tij. Barça dhe Inter janë në të njëjtin grup të Champions League, tetë vite pasi Zikaltrit i eliminuan në gjysmëfinale dhe më pas u shpallën kampionë. “Barcelona e di se do të ndeshet...

një vit më parë

Interi, lista e Champions-it: Ja lojtarët që mbeten jashtë

Ashtu siç kanë shkruar edhe dje mediat italiane, përjashtimi i Roberto Gagliardini dhe Dalbert nga lista e Interit për Ligën e Kampionëve tashmë duket e pashmangshme. “Fair Play Financiar” i kërkon Interit një maksimum prej 22 lojtarësh, me një bilanc ekonomik ndërmjet blerjeve dhe shitjeve krahasua...

një vit më parë

CR7 vs. Mourinho, ja çfarë qëndron mbrapa antipatisë reciproke

Kanë të njëjtën kombësi, të njëjtinh menaxher dhe të njëjtën rëndësi në botën e futbollit, edhe pse njëri nga të dy po kalon disa problem në këtë moment. Cristiano Ronaldo dhe Jose Mourinho, dy emra me peshë, që kanë ndarë të njëjtën dhomë zhveshjes për tre sezone dhe që duket se nuk janë ndarë shum...

një vit më parë

Të gjithë i duan, këta do të jenë 5 të rinjtë e tmerrshëm të Champions-it

Pas shortit të fazës me grupe të Champions League, sezoni i ri mund të thuhet se ka filluar zyrtarisht. Kompeticioni më i rëndësishëm europian për klube ka rihapur dyert për një tjetër vit të mbushur me ndeshje të rëndësishme që pritet të mbeten në histori. Një vitrinë perfekte për të treguar vete...

një vit më parë

Derbi “Red Bull” ngjall dyshime dhe polemika në Europa League!!!

UEFA në sezonin e kaluar ka bërë disa ndryshime në rregullore dhe tani mund të zhvillohet pa probleme derbi i Red Bull mes Salzburg dhe Leipzig. Të dyja skuadra, që sponsorizohen nga kolosi austriak i pijeve energjetike kanë rënë në të njëjtin grup të Europa League, duke krijuar një risi në Kupat e ...

një vit më parë

Europa League cakton grupet, mësohen kundërshtarët e Milan, Chelsea e Arsenal...

Eshtë hedhur në Montekarlo shorti i fazës me grupe të Europa League 2018/19, veprimtaria e dytë për nga rëndësia në Kupa e Europës. Si zakonisht 48 skuadra janë ndarë në 12 grupe, nga ku kualifikohen dy vendet e para. Këtyre 24 ekipeve i bashkohen 8 vendet e treta në grupet e Champions League, kur ...