Kombëtarja

Kombëtarja

një vit më parë

Balaj: Ndaj Izraelit, kombëtarja duhet të tregojë fytyrën e vërtetë

Ditën e sotme, nga rezidenca kuqezi në Durrës, kanë dalë në konferencë për shtyp dy lojtarë, Bekim Balaj dhe Ledjan Memushaj, të cilët kanë folur në prag të dy sfidave zyrtare të shtatorit, kundër Izraelit dhe Skocisë, në kuadrin e Ligës së Kombeve. Sulmuesi shkodran është shfaqur me këmbë në tokë, ...

një vit më parë

Rrogat e shqiptarëve në Seria A, marrin sa zëvendësuesit e tyre

"Gazzetta Dello Sport" ka hapur faqen e parë të saj me rrogat e të gjithë klubeve të Seria A. Nëse i futesh listës mund të nxjerrësh lajme pa fund, por më shumë interes për ne kanë lojtarët me origjinë shqiptare. "Milioneri" i Serisë A është Elseid Hysaj me 1.6 milionë euro. Ai është në mesin e rrog...

një vit më parë

Formacioni më i mirë i Nations League, Shqipëria e ka një përfaqësues

Kompeticioni më i ri i UEFA, Nations League, do të nisë rrugëtimin këtë javë. "Skysport" ka publikuar formacionin më të mirë të këtij turneu, por me një ndryshim. Nuk flitet në lidhje me lojtarët aktivë, por trajnerët. Kush nga trajnerët e skuadrave kombëtare që kanë luajtur vetë futboll meritojnë v...

një vit më parë

Shansi i fundit i Panuccit, a do të tregojë se është trajner?

Ishte data 19 korrik e vitit 2017, Christian Panucci prezantohej në krye të kombëtares shqiptare duke i marrë stafetën Gianni De Biasit. Në mediet italiane mori dhenë lajmi se stoli i Shqipërisë do të mbetej sërish "i tyre". Në fakt, përtej Adriatikut kishte dhe prej atyre që kishin guxim të shprehe...

një vit më parë

Dy miqësoret e shtatorit, Erion Bogdani publikon listën e kuqezinjve

Kombëtarja U-19 nis grumbullimin në prag të dy ndeshjeve miqësore me Islandën U-19, të cilat do të luhen më 8 dhe 10 shtator 2018. Trajneri i kuqezinjve të kësaj grup-moshe, Erjon Bogdani, ka bërë publik emrat e 28 futbollistëve të grumbulluar për këto dy miqësore. Këto teste do t’i shërbejnë shumë ...

një vit më parë

Challandes sfidon Shqipërinë për lojtarin e Bayernit: Shabani do t’i bashkohet Kosovës!

Kosova fillon këtë javë aventurën e saj në Ligën e Kombeve, duke luajtur pikërisht kundër Azerbajxhanit, në Baku, më 7 shtator. Trajneri Bernard Challandes ka bërë prognozën e tij për këtë transfertë inauguruese të turneut në fjalë për të, si dhe ka folur mbi pritshmëritë që duhet të kenë tifozët e ...

një vit më parë

"Do ta godisja me shuplakë, Xhaka nuk duhet të bëhet kurrë kapiten i Zvicrës"

Stéphane Henchoz, ish-lojtar i kombëtares së Zvicrës, ka folur mbi zhvillimet në “Nati”, duke iu referuar edhe garës për kapitenin: “Unë e kam njohur Vlado Petkoviç për një kohë shumë të gjatë, veçanërisht nga koha e tij me klubin tim, në Bellinzona. Ai ishte gjithmonë lloj i trajnerit, i cili donte...

një vit më parë

Guri në kërkim të golit: Gjithkush ka vendin e vet në kombëtare

Sindrit Guri ka kaluar në një stad tjetër të karrierës. Tashmë në Europë, në kampionatin belg, ku po luan si titullar me K.V. Oostende. Megjithatë, nuk e ka gjetur ende golin dhe kjo përbën shqetësim të natyrshëm për një sulmues. Megjithatë, shkodrani thotë se është i përqendruar te kombëtarja aktua...