Kategoria Superiore

Kategoria Superiore

një vit më parë

Skënderbeu zbulon "sekretin", korçarët vijnë me një tjetër risi

Klubi i Skënderbeut zbuloi "sekretin" e madh në lidhje me akademinë. Në fakt, nuk ishte shumë i madh, pasi ishte thjesht rikonceptimi i ekipeve të moshave. Nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare të "Facebook"-ut korçarët hapin audicionet për afrimin e futbollistëve të vegjël, trajnerëve, fizioterap...

një vit më parë

Nuk ka Tirana eksperiencë, apo Ze Maria?

Tre ndeshje, 1 pikë, vendi i parafundit dhe një skuadër që pëson gola në mënyrë të çuditshme, si ndaj Kukësit, ku të paktën goli i parë i nga Reginaldo ishte një shembull se si mund të shkatërrosh një ndeshje duke mos ditur si të mbrosh. Në një klub tjetër Ze Maria do kishte ikur nga puna, shihni Ka...

një vit më parë

Gabimi i Partizanit, humbi portierin e kombëtares shqiptare

Partizani ka punuar shumë me elementët e rinj, kujtojmë afrimin e Esat Malës, Rubin Hebajt, në ekip është dhe Jurgen Bardhi, të gjithë të rinj me premisa të mira. Senad Hysenaj pret shansin e tij, ndërsa në këtë merkato u afrua dhe mesfushori Besni Ferati. Ky i fundit vjen nga të rinjtë e Shkupit, p...

një vit më parë

Myrto Uzuni prezantohet te Lokomotiva Zagreb dhe thotë fjalët e para si lojtar i saj

Myrto Uzuni, futbollisti i talentuar beratas, që kulmoi me pareaqitjen e tij te Laçi në Kategorinë Superiore, sezonin e kaluar dhe tri ndeshjet e para të këtij kampionati, është prezantuar sot te klubi i tij i ri, Lokomotiva Zagreb. Një hap cilësor në karrierën e tij, që premton shumë, nisur nga pot...

një vit më parë

Vjen oferta e parë, Mezani thotë “jo”

Nuk ka ende qetësi te Kamza, pas vendimit të bujshëm për të pushuar nga puna trajnerin Bledar Devolli pas vetëm 3 ndeshjesh në drejtim. Dy humbje rresht rezultuan fatale për ish-futbollistin e njohur, që duket se është “i mallkuar” në marrëdhëniet me Kamzën, sepse edhe para dy sezonesh, kur po e dre...

një vit më parë

Të rinjtë e Skënderbeut, vetëm një është "i paprekshëm"

Ndryshe nga sa mendohej, merkatoja e Skënderbeut nuk ka dhuruar ndonjë surprizë në ditën e fundit të verës. Duket qartë se strategjia e drejtuesve bardhekuq lidhej me të ardhmen, duke afruar në ekip vetëm lojtarë në moshë shumë të re, me synimin për t'i vlerësuar dhe shitur më pas. Nga gjithë talen...

një vit më parë

Skënderbeu vjen me një risi tjetër, jep lajmin e madh për tifozët

Në klubin e Skënderbeut kanë nisur sërish ethet e vendimit të UEFA-s për dënimin 10-vjeçar, pasi drejtuesit shpresojnë që ta ulin më shumë. Korçarët vazhdojnë punën pavarësisht se e ardhmja ka shumë dritëhije dhe nuk i dihet se si do të shkojë. Ekipi i drejtuar nga trajneri Orges Shehi ka bërë mirë ...

një vit më parë

Mavraj bëri autogol, ka vetëm një shans për të

Mërgim Mavraj mund të ketë bërë një nga gafat më të mëdha të karrierës së tij. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare është pa ekip, pasi u largua nga Hamburgu dhe nuk është sistemuar ende me ekipin e ri. 32-vjeçari kishte oferta nga Peruxhia në Itali dhe La Korunja në Spanjë, por nuk është bindur nga kër...