Kampionatet në Europë

Kampionatet në Europë

10 muaj më parë

Juventusi dhe “rebusi Dybala”: vitin e kaluar shënoi 5 gola pas 3 ndeshjeve...

Juventusi dhe “rebusi Dybala”: vitin e kaluar shënoi 5 gola pas 3 ndeshjeve......

10 muaj më parë

Inter përgatit sulmin, por United ka një ide...

Inter do Martial, United kërkon Perisic...

një vit më parë

Akuza e Pirlo: Trajnerët italianë nuk kanë kurajo ta bëjnë…

Në Itali vazhdon të bëjë jehonë ideja e trajnerit të kombëtares “azzurre” Roberto Mancini, që kërkon më shumë hapësira për lojtarët italianë në Serinë A, çka do të ndikojë edhe të rezultatet e kombëtares. Dhe pas alarmit të trajnerit edhe Andrea Pirlo ka të njëjtin mendim: “Besoj se i Roberto refero...

një vit më parë

UEFA njofton: Do të ndryshojë rregulli i golit në fushë kundërshtare

UEFA është e hapur për të ndryshuar në lidhje me rregullin e golave ​​larg fushe, në garat europiane. Pas takimit tradicional me trajnerët, sekretari i përgjithshëm i qeverisë europiane të futbollit, Giorgio Marchetti, njoftoi një pikë kthese të pashmangshme: "Trajnerët mendojnë se rregulli duhet të...

një vit më parë

Klopp: Liverpool po maturohet, do të bëhemi edhe më të mirë!

Jurgen Klopp këmbëngul se lojtarët e tij të Liverpool do të përmirësohen edhe më, pas fillimit të tyre të përsosur të sezonit. “Reds” i kanë fituar të gjitha (katër) ndeshjet e tyre në Premier League, deri tani, duke mundur West Ham, Crystal Palace, Brighton dhe Leicester City. Skuadra e trajnerit g...

një vit më parë

Maguire konfirmon interesin e Manchester United, por përsërit besnikërinë për Leicester

Harry Maguire ka konfirmuar se Manchester United ka provuar të nënshkruajë më të gjatë verës, por thotë se ndjen shumë besnikëri ndaj Leicester City, sa për të mos u larguar. Mbrojtësi i Anglisë luajti një Kupë Bote mjaft të mirë në planin personal, duke i ndihmuar “Tre Luanët” të shkojnë deri në gj...

një vit më parë

Griezmann: Unë e meritoj që të jem në podiumin e “Topit të Artë”

Antoine Griezmann beson se ai ka qenë një nga tre futbollistët më të mirë në botë për vitin 2018, prandaj e meriton një vend në podiumin e “Topit të Artë”. Sulmuesi i Atletico Madrid ka shijuar kulmin e karrierës së tij në verë, ndërsa luajti një rol të madh te Franca për fitimin e Kupës së Botës, d...