Europa League

Europa League

një vit më parë

Disfatë për Shkëndijën, por një gol i mban gjallë shpresat

Shkëndija zbriti në fushë mbrëmjen e së enjtes përballë Rosemborg-ut me një formacion sulmues, me qëllimin e vetëm të shënonin sa më shumë gola, që fati i kësaj përballjeje të vulosej në takimin e parë. Por goli i Stenio Junior në minutat e fundit të ndeshjes, nuk mjaftoi për t’u sjellë fitoren kamp...

një vit më parë

Partizan-Besiktas, 22 ndeshje pa humbje në shtëpi për vendasit

Besiktas e ka nisur kampionatin turk me dy fitore në dy javët e para, por a do të arrijë ta vazhdojë formën e mirë edhe në Europë? Ata synojnë të sigurojnë një vend mes 32 më të mirave të Europa League dhe pengesa e vetme që kanë përpara është Partizani i Beogradit. Vendasit e kanë nisur sezonin m...

një vit më parë

Atalanta-Copenhagen, 16 gola në 3 ndeshjet e fundit për zikaltrit

Atalanta do të përballet me provën e saj më të vështirë në fazën kualifikuese të Europa e League, teksa zikaltrit do të ndeshen me Copenhagen mbrëmjen e së enjtes. “Dea” ka arritur kulmin e formës dhe synon të kthehet në fazën me grupe të kompeticionit europian, por do të ketë përballë një formaci...

një vit më parë

Rosenborg-Shkëndija, norvegjezët janë favoritë

Rosenborg është duke luftuar për titullin në Norvegji, por vëmendja e tyre do të jetë e përqendruar te sigurimi i një vendi në fazën me grupe të Europa League ditën e enjte. Ata do të presin ekipin e Shkëndijës në raundin e fundit kualifikues. Të dy këto ekipe janë eliminuar nga faza kualifikuese ...

një vit më parë

Torpedo, trajneri Chkhetiani: “U kualifikuam me një gol më shumë, krenar për ekipin tim!”

Është mundur me rezultatin 2-0, duke rrezikuar ekstremisht eliminimin, por trajneri i skuadrës së Torpedo Kutaisi, Kakhaber Chkhetiani feston kualifikimin për në fazën play-off të UEFA Europa League. Në komentin e tij pas ndeshjes, tekniku gjeorgjan ka vlerësuar lojën e Kukësit, madje duke pranuar e...

një vit më parë

Kukësi, Cungu: “Ndeshje fantastike, kualifikoheshim me pak fat”

Fitorja më e hidhur kjo e të enjtes për Kukësin ndaj Torpedo Kutaisi. Tingëllon çuditshëm, por është e vërtetë. Verilindorët e Shqipërisë fituan bindshëm dhe plot meritë ndaj Torpedos me rezultatin 2-0, por për të marrë një triumph që vlen vetëm për statistikë, pasi Kukësi është eliminuar nga UEFA E...

një vit më parë

Reginaldo i dhuron fitoren, por Kukësi eliminohet për 1 gol nga Europa

Skuadra e Kukësit ka fituar sot me rezultatin 2-0 ndaj Torpedo Kutaisi, në takimin e dytë të vlefshëm për turin e tretë kualifikues të UEFA Europa League. Një fitore plotësisht e merituar e verilindorëve të Shqipërisë, por që do të vlejë vetëm për statistikë, pasi humbja e thellë me rezultatin 5-2, ...

një vit më parë

Torpedo, trajneri Chkhetiani: “Kukësi i frikshëm nga vendi…”

Me një fitore bindëse, gati kualifikuese, nuk mund të ndodhte ndryshe për trajnerin e Torpedo Kutaisi, veçse të lumturohej për suksesin e siguruar ndaj Kukësit, me rezultatin 5-2, që është dhe një hap i sigurtë drejt kualifikimit. Një fitore sipas trajnerit të gjeorgjanëve, Kakhaber Chkhetiani mëse ...