E-SPORTS

E-SPORTS

një vit më parë

Talenti i Manchester United thyen rekordin Guinness

Alex Tuanzebe i Manchester United është përfshirë në librin e rekordeve Guinness por jo për arsyen që mund të ketë shpresuar Jose Mourinho. Tuanzebe ka thyer rekordin e Guinness për lojën më të shpejtë të Hungry Hippos pasi e përfundoi për 17.36 sekonda. Pas rekordit të rrufeshëm, ai ka marrë edhe...

një vit më parë

EA Sports shfaq pamjen e parë të Ronaldo-s me fanellën e Juventus

Përveç Kupës së Botës, nuk ka pasur asnjë histori më të madhe vere se kalimi i Cristiano Ronaldo-s tek Juventus. Por transferimi i portugezit do t’i ketë shkaktuar jo pak dhimbje koke EA SPorts duke ditur që ai është në kopertinën e FIFA 19. Por fatmirësisht, FIFA ka pasur aq kohë sa për ta rregul...

një vit më parë

Zbulohet lojtari kopertinë i FIFA 19

Cristiano Ronaldo është kopertina e edicionit të ardhshëm të FIFA 19. 33-vjeçari është zbuluar si njeriu i kopertinës në Twitter, pas një tjetër sezoni fantastik te Real Madrid. Tifozët e FIFA-s do të kenë shansin të shohin pamjet e para të lojës më 9 qershor në EA Play. EA Sports do të prezantoj...

2 vite më parë

18+? Tifozët e FIFA18 zbulojnë uniformën e papërshtatshme për fëmijët

Njerëzit e çfarëdo moshe e duan FIFA 18, por disa tifozë kanë gjetur një uniformë që mund të merret në ndeshje që nuk mund të jetë e përshtatshme për t’u parë nga fëmijët. Ajo uniformë përmban dy lojtarë që mesa duket kanë futur duart poshtë pantallonave të njëri-tjetrit. Shumë njerëz kanë reaguar...

2 vite më parë

Zbuloni legjendat që do të përfshihen në EA UFC 3

Një nga gjërat më të bukura të lojërave elektronike është se mund të përfshish fantazinë me jetën reale. Në edicionin e tretë të lojës, do të jeni në gjendje të luani me disa prej emrave më të mëdhenj të së shkuarës dhe t’i riktheni në të tashmen. Kemi parë artistë të arteve marciale mikse të përfs...

2 vite më parë

Gjithçka që duhet të dini për lojën e shumëpritur Grand Theft Auto 6

Është një nga lojërat më të shumëpritura të kohëve të fundit – dhe akoma nuk është shpallur. Më poshtë do të keni të gjithë informacionin e mbledhur këtu-aty duke filluar nga data e nxjerrjes në treg e deri te risitë e reja që do të prezantohen. GTA 5 është shitur plot 85 milionë herë që prej dalj...

2 vite më parë

Transmeton ilegalisht UFC 218, por mund sistemin duke pretenduar se po luante

Një djalë me emrin e internetit Lester_Gaming menaxhoi të mposhtte sistemin këtë fundjavë duke pretenduar se po luante lojën e UFC ndërkohë që po shfaqte në mënyrë pirate ndeshjet e së dielës në mëngjes. Duke mbajtur në veshë një palë kufje ai dukej se po luante, AJ Lester arriti të shfaqte ndeshje...