Champions League

Champions League

një vit më parë

CR7 vs. Mourinho, ja çfarë qëndron mbrapa antipatisë reciproke

Kanë të njëjtën kombësi, të njëjtinh menaxher dhe të njëjtën rëndësi në botën e futbollit, edhe pse njëri nga të dy po kalon disa problem në këtë moment. Cristiano Ronaldo dhe Jose Mourinho, dy emra me peshë, që kanë ndarë të njëjtën dhomë zhveshjes për tre sezone dhe që duket se nuk janë ndarë shum...

një vit më parë

Të gjithë i duan, këta do të jenë 5 të rinjtë e tmerrshëm të Champions-it

Pas shortit të fazës me grupe të Champions League, sezoni i ri mund të thuhet se ka filluar zyrtarisht. Kompeticioni më i rëndësishëm europian për klube ka rihapur dyert për një tjetër vit të mbushur me ndeshje të rëndësishme që pritet të mbeten në histori. Një vitrinë perfekte për të treguar vete...

një vit më parë

Klopp: Ndodhi pikërisht ajo që prisja

Liverpool i Klopp ka qenë surpriza e sezonit të kaluar në Champions League dhe anglezët do të kërkojnë t’i shkojnë deri në fund edhe kompeticionit që do të fillojë në mesin e shtatorit. Për ta bërë një gjë të tillë, ata duhet të kalojnë fillimisht një grup shumë të vështirë. Napoli, Paris Sai...

një vit më parë

“Legjenda” e Manchester United: Juventus, kundërshtari më i vështirë i mundshëm...

Ish-portieri i Manchester United, Peter Schmeichel beson se të besuarit e Jose Mourinho nuk mund të gjenin një kundërshtar më të vështirë se Juventus, fazën me grupe të Champions League. Juventus ka shkuar deri në finalen e Champions në vitet 2015 dhe 2017, ndërsa sivjet janë përforcuar edhe më tej...

një vit më parë

Ramos “thumbon” CR7: Modriç e meritonte atë çmim më shumë se askush

Pas marrjes së çmimit si “mbrojtësi më i mirë” i sezonit 2017/18, Sergio Ramos ka folur përpara mediave për trofeun e fituar, marrëdhënien me Salah dhe vendimin e organizatorëve të UEFA për ta ulur vetëm një karrige pas tij, por gjithashtu edhe për mungesën e ish- shokut të skuadrës, Cristiano Ronal...

një vit më parë

“Modric më i miri? Një vendim qesharak”

Jorge Mendes e ka gjykuar “qesharake” zgjedhjen e UEFA-s për të vlerësuar Luka Modric si Lojtarin e Vitit të sezonit të kaluar të Champions League. Menaxheri portugez ka folur për të përditshmen portugeze “Record”, duke thënë se: “Futbolli luhet në fushë dhe aty ka fituar Cristiano Ronaldo. Ka...

një vit më parë

Flet i vetmi lojtar që i ka thënë “jo” Real-it: Real është kategori tjetër, Roma kërkon vendin e dytë...

Francesco Totti e ka komentuar në këtë mënyrë shortin e grupeve të Champions League, që e ka vënë Romën e tij përballë, Real Madrid, CSKA Moskë dhe Viktoria Plzen. “Le të themi se në letër duket një grup ku mund të arrijmë vendin e dytë. Reali është një kategori tjetër dhe ne do të kërkojmë minimumi...

një vit më parë

Zanetti, për shortin: Nuk kemi frikë nga Barcelona e Tottenham...

“Eshtë një grup i vështirë, e dimë që do të kemi vështirësi, por ne jemi Inter dhe duhet të mendojmë pozitivisht.” Ky ka qenë reagimi i Javier Zanetti pas shortit të Champions League që i ka rezervuar zikaltërve një grup të hekurt me Barcelona, Tottenham dhe PSV Eindhoven. Gjithsesi, zv.presidenti ...