This website requires JavaScript.

Champions League

Champions League

një vit më parë

CR7 vs. Mourinho, ja çfarë qëndron mbrapa antipatisë reciproke

Kanë të njëjtën kombësi, të njëjtinh menaxher dhe të njëjtën rëndësi në botën e futbollit, edhe pse njëri nga të dy po kalon disa problem në këtë mome...

një vit më parë

Të gjithë i duan, këta do të jenë 5 të rinjtë e tmerrshëm të Champions-it

Pas shortit të fazës me grupe të Champions League, sezoni i ri mund të thuhet se ka filluar zyrtarisht. Kompeticioni më i rëndësishëm europian për k...

një vit më parë

Klopp: Ndodhi pikërisht ajo që prisja

Liverpool i Klopp ka qenë surpriza e sezonit të kaluar në Champions League dhe anglezët do të kërkojnë t’i shkojnë deri në fund edhe kompeticionit q...

një vit më parë

“Legjenda” e Manchester United: Juventus, kundërshtari më i vështirë i mundshëm...

Ish-portieri i Manchester United, Peter Schmeichel beson se të besuarit e Jose Mourinho nuk mund të gjenin një kundërshtar më të vështirë se Juventus,...

një vit më parë

Ramos “thumbon” CR7: Modriç e meritonte atë çmim më shumë se askush

Pas marrjes së çmimit si “mbrojtësi më i mirë” i sezonit 2017/18, Sergio Ramos ka folur përpara mediave për trofeun e fituar, marrëdhënien me Salah dh...

një vit më parë

“Modric më i miri? Një vendim qesharak”

Jorge Mendes e ka gjykuar “qesharake” zgjedhjen e UEFA-s për të vlerësuar Luka Modric si Lojtarin e Vitit të sezonit të kaluar të Champions League. ...

një vit më parë

Flet i vetmi lojtar që i ka thënë “jo” Real-it: Real është kategori tjetër, Roma kërkon vendin e dytë...

Francesco Totti e ka komentuar në këtë mënyrë shortin e grupeve të Champions League, që e ka vënë Romën e tij përballë, Real Madrid, CSKA Moskë dhe Vi...

një vit më parë

Zanetti, për shortin: Nuk kemi frikë nga Barcelona e Tottenham...

“Eshtë një grup i vështirë, e dimë që do të kemi vështirësi, por ne jemi Inter dhe duhet të mendojmë pozitivisht.” Ky ka qenë reagimi i Javier Zanetti...