Bundesliga

Bundesliga

një vit më parë

Ribery vendos rekordin në Bundesligë, askush nuk e ka bërë këtë më parë

Bayern Mynih e ka nisur mbarë sezonin 2018-2019 në Bundesiligë, duke i fituar dy ndeshjet e para dhe kryeson renditjen me 6 pikë të plota,. Bavarezët fituan në javën e dytë 3-0 ndaj Stuttgart, duke onfirmuar se po kalojnë një moment të mirë dhe një nga protagonistët e suksesit është francezi Franck ...

një vit më parë

Bayern bën detyrën ndaj Stuttgart, rimerr kreun

Bayern Munich, ashtu siç pritej, ka marrë fitoren e radhës në kampionatin gjerman. Lojtarët e Niko Kovac kanë mundur me lehtësi 3-0 skuadrën e Stuttgart, që është dukur e pafuqishme para kampionëve në fuqi të Gjermanisë. Ka qenë Gortezka që ka zhbllokuar ndeshjen dhe ka kaluar në avantazh miqtë ...

një vit më parë

Video: Magjia e Rashicës i dhuron 3 pikët Bremen në të 96-ën

Werder Bremen ka marrë tri pikët e para të sezonit në Bundesliga falë një magji te kosovarit Milot Rashica me goditje dënimi. Lojtari me origjinë shqiptar është aktivizuar në minutën e 83-të në vend të Bargfrede dhe 13 minuta më pas i ka dhënë fitoren të tijve, që kanë mundur 2-1 Frankfurt-in në t...

një vit më parë

Boateng nuk fsheh zhgënjimin: Doja të shkoja te PSG, por…

U përfol shumë gjatë javëve të fundit për një transferim të mbrojtësit gjerman Jerome Boateng nga skuadra e Bayern Mynih te PSG, madje gjithçka dukej e përfunduar, por në fund 29-vjeçari qëndroi në Bundesligë, ku do të vijojë të luajë për ekipin kampion. Një transferim i dështuar, që ka krijuar pak ...

një vit më parë

Java e dytë e Bundesliga-s nis me një rezultat surprizë

Java e dytë e Bundesliga-s është hapur me ndeshjen Hannover-Dortmund, që sapo është mbyllur me rezultatin 0-0 në “HDI-Arena”. Një rezultat befasues ky, duke menduar për fitoren bindëse 4-1 që verdhezinjtë morën në ndeshjen e parë të kampionatit kundër Leipzig. Rastet nuk i kanë munguar miqve, t...

një vit më parë

Stuttgart-Bayern, bavarezët kërkojnë 3 pikët dhe hakmarrjen

Bayern Munich do të kthehet të luajë në kampionat pasditen e së shtunës, me lojtarët e Kovac që do të zbresin në fushën e Stuttgart. Miqtë mund të thuhet se nuk po kalojnë një moment të mirë pas dy humbjeve të pësuara në Kupën e Gjermanisë dhe në kampionat. Gjithashtu, Stuttgart duhet të përball...

një vit më parë

Bayern “blindon” mesfushorin spanjoll...

Thiago Alcantara mbetet pjesë e skuadrës së Bayern Munich për sezonin 2018-19, këtë e tregoi duke refuzuar çdo ofertë gjatë verës, bëri të ditur drejtori sportiv i kampionëve të Gjermanisë, Hasan Salihamidzic. Produkt i Akademisë së Barcelonës, për Alcantara është folur se do të rikthehet në “Camp ...

një vit më parë

Hannover-Dortmund, miqtë kanë probleme në transfertë

Java e dytë e Bundesliga-s do të fillojë të premten në mbrëmje, teksa Hannover do të presë Borussia Dortmund në “HDI ARENA”. Vendasit e kanë nisur shumë mirë sezonin, duke siguruar një pikë në fushën e Werder Bremen fundjavën e kaluar në atë që ishte i vetmi barazim i javës. Miqtë, nga ana tjetë...