Boks

Boks

një vit më parë

Mayweather: Gati për revanshin ndaj McGregor, irlandezi kërkon hakmarrje

Një vit më parë, më 26 gusht 2017, zhvillohej sfida e madhe e sporteve luftarake mes Conor McGregor, kampion i UFC-së dhe Floyd Mayweather, kampion i boksit. Natyrisht që Mayweather e fitoi atë përballje, duke qenë se zhvillohej në sportin e boksit, duel ku korri fitoren e 50-të në karrierë dhe mbi ...

një vit më parë

Joshua akuza Fury: E motivojnë vetëm paratë dhe jo titujt kampionë

Kampioni i botës në peshën e rëndë Anthony Joshua beson se Tyson Fury u rikthye në ring pas 2 vitesh e gjysmë sepse synon të rimarrë titujt kampionë, por se synon të bëjë sa më shumë parà. Për këtë arsye, britaniku shprehet se paratë kanë motivuar patriotin e tij për t’u ngjitur sërish në ring, ku n...

një vit më parë

Joshua del hapur: Pas Povetkin dua të përballem me Wilder

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë në kategoritë IBF, WBA dhe WBO, do të duelojë më 22 shtator ndaj rusit Alexander Povetkin në stadiumin “Wembley”. Por kampioni i botës po mendon që tani për sfidën që do të zhvillojë në prill të 2019-ës, ku shpreson që përballë të ketë...

një vit më parë

Wladimir Klitschko nuk heq dorë nga boksi, sërish stërvitje në ring

Edhe pse është tërhequr nga sporti prej një viti, boksieri ukrainas Wladimir Klitschko vazhdon të jetë aktiv dhe në moshën 42-vjeçare vijon të stërvitet thuajse çdo ditë në ring. Ish-kampioni i botës në peshat e rënda (64 fitore e 5 humbje në karrierë) ka postuar në rrjetet sociale një foto ku ai ës...

një vit më parë

Tyson Fury s'ka licensë për të dueluar në Amerikë, rrezikohet dueli me Wilder

Sfida e madhe e peshave të rënda në boks mes kampionity të botës, amerikanit Deontay Wilder dhe britanikut Tyson Furry rrezikon të mos zhvillohet. Dhe shkaktar për këtë do të jetë Fury, ish-kampion bote. Arsyeja është se boksieri britanik nuk ka licensë për të dueluar në Amerikë, në Las Vegas apo Nj...

një vit më parë

Thyhet rekordi i Mayweather, tajlandezi arrin 51 fitore e asnjë humbje

Rekordi i 50 fitoreve dhe asnjë humbje që mbahej deri sot nga boksieri Floyd Mayweather tashmë i përket së shkuarës, pasi dikush tjetër është më legjendë se vetë legjenda amerikane. Ai është tajlandezi 32-vjeçar Wanheng Menayothin, që sot vendosi rekordin e 51 fitoreve dhe asnjë humbje (18 fitore me...

një vit më parë

Tyson Fury: E kam firmosur kontratën me Wilder

“Ata më dërguan kontratën, unë e firmosa dhe ua ktheva mbrapsht. Tashmë marrëveshja është e mbyllur dhe në nëntor do të dueloj ndaj Deontay Wilder për titullin kampion bote”, u shpreh për të përditshmen britanike “Daily Mail” boksieri Tyson Fury, që kërkon t’u vërë kapak zërave se dueli mes tij dhe ...

një vit më parë

Joshua harron Wilder e Fury, në prill piketon duelin me Dillian White

Pas marrëveshjes që Tyson Fury dhe Deontay Wilder arritën mes tyre për të dueluar në nëntor të këtij viti për titullin kampion bote në peshën e rëndë që mbahet nga boksieri amerikan, duket se ka detyruar Anthony Joshua të kundërpërgjigjet duke dueluar me Dillian White më 13 prill të 2019-ës. Këtë gj...