Basketboll

Basketboll

një vit më parë

Irving e Hayward rikuperojnë nga dëmtimi, gati për sezonin e ri me Boston

Lajme të mira për skuadrën e Boston Celtics, pasi dy nga lojtarët e saj më të mirë, Kyrie Irving dhe Gordon Hayward, kanë rikuperuar nga dëmtimi dhe do të jenë në fushë në shtator, kur të nisë faza përgatitore e NBA-së. Të dy këta basketbollistë u dëmtuan në fundin e sezonit të rregullt dhe mungesa ...

një vit më parë

Legjenda e NBA-së tërhiqet nga sporti pas 16 vitesh dhe 4 titujsh kampionë

Është mbyllur sot në moshën 41-vjeçare karriera e basketbollistit argjentinas Manu Ginobili, që pas 16 sezonesh në NBA, të gjitha ma fanellën e San Antonio Spurs, ka vendosur të tërhiqet nga sporti. Lajmin e ka konfirmuar vetë legjenda e NBA-së përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në “Twitter”,...

një vit më parë

3 vjet më parë tentoi vetvrasjen, ylli i NBA-së rikthehet të luajë në Kinë

Në moshën 38-vjeçare, një nga basketbollistët që ka lënë gjurmë në NBA si për arritjet në fushë ashtu dhe jetën plotë aventura jashtë saj, do të rikthehet të luajë, këtë herë në Kinë. Ai është Lamar Odom, dy herë kampion në NBA me fanellën e Lakers, që 3 vite më parë përfundoi në faqet e para të med...

një vit më parë

Kombëtarja U-16 zhgënjen në Europian, vendi i fundit në Divizionin B

Shtatë humbje dhe asnjë fitore për kombëtaren U-16 në basketboll, për femra, e cila është renditur në vendin e fundit në Divizionin B të Kampionatit Europian, turne që u zhvillua në Podgoricë të Malit të Zi. Një paraqitje e dobët e vajzave kuqezi, që nuk arritën të shkojnë tek objektivi, duke i humb...

një vit më parë

Bryant mbron LeBron: Tifozët e Lakers që e kritikojnë sot do ta duartrokasin nesër

Kobe Bryant, legjenda e Lakers dhe e NBA-së, ka folur sot në lidhje me kritikat e shumta që mjaft tifozë të ekipit kalifornian kanë bërë në adresë të LeBron James, që në verë u transferua në Los Anxhelos. “I kam dëgjuar këto kritika, por më dëgjoni. Nëse jeni tifozët e mi, atëherë jeni edhe tifozë t...

një vit më parë

Harden: Me Anthony jemi pretendentë për titullin kampion

Basketbollisti James Harden, i vlerësuar me çmimin MVP të sezonit të rregullt në NBA, beson se skuadra e Houston Rockets do të duelojë për titullin kampion sezonin e ri, ashtu sikurse bëri edhe vjet, që iu afrua shumë realizimit të ëndrrës. Vjet, skuadra teksane humbi titullin në Perëndim ndaj Golde...

një vit më parë

Rivalë por miq, LeBron stërvitje me Kevin Durant dhe Kawhi Leonard

LeBron James, Kevin Durant e Kawhi Leonard, mund të jenë rivalë në fushë dhe të tre luftojnë për të njëjtin mision, të shpallen kampionë në NBA, por janë edhe miq të mirë mes tyre. Këtë gjë e konfirmon edhe fotoja që qarkullon në rrjetet sociale, ku tri basketbollistët janë duke u stërvitur bashkë g...

një vit më parë

Vëmendje te Basketbolli! Kombëtarja U-16 për femra, asnjë fitore...

Janë zhvilluar ndeshjet në grup të Kampionatit Europian në Divizionin B, U-16 në basketboll për femra në Podgoricë nga data 16-25 Gusht. Por kombëtarja shqiptare ka përfunduar të martën ndeshjen e fundit në këtë kampionat duke mos fituar asnjë takim. Një kambanë alarmi kjo për basketbollin shqiptar...